سبد خرید کوچک

از تعمیر و تعویض فن یخچال در مدل های مختلف ممکن است در شرایط های ضروری به نفع شما باشد چنانچه یخچال شما دچار خرابی فن باشد باید زود تر به تعمیر آن اقدام کنید. و لازم به ذکر است که در این مطالب می خواهیم به فن یخچال و وظیفه و دلیل خرابی آن بپردازیم با ما همراه باشید.

فن در یخچال فرزیر شما وظیفه این را دارد تا با جا به جایی هوا , هوای گرم را از بین ببرد و سبب خنک شدن هوای درون یخچال شود , با این وجود جریان هوا در داخل یخچال را مدیون فن این دستگاه هستیم.

از تعمیر و تعویض فن یخچال در مدل های مختلف ممکن است در شرایط های ضروری به نفع شما باشد چنانچه یخچال شما دچار خرابی فن باشد باید زود تر به تعمیر آن اقدام کنید. و لازم به ذکر است که در این مطالب می خواهیم به فن یخچال و وظیفه و دلیل خرابی آن بپردازیم با ما همراه باشید.

فن در یخچال فرزیر شما وظیفه این را دارد تا با جا به جایی هوا , هوای گرم را از بین ببرد و سبب خنک شدن هوای درون یخچال شود , با این وجود جریان هوا در داخل یخچال را مدیون فن این دستگاه هستیم.

با توسعه فناوری های جدید همه یخچال هایی که در این روزها طراحی و تشکیل می شوند حائز چندین فن هستند. اما یخچال های بسیار قدیمی دارای یکی یا دو فن بوده که کارکرد آن ها با نیروی ولتاژ برق شهری است و تنها از یک انرژی با قدرت نیروی ولتاژ بر خوردار هستند؛ به گونه ایی که با اکتیو شدن یخچال کارکرد این نوع از فن ها بسیار زیاد بوده ، اما در یخچال های جدید که حائز چندین فن هستند ، این برودت از سرما , قسمتی از الکترونیک یخچال است که موظف است , قدرت کنترل گردش هوا را بر عهده بگیرد.

در ادامه موضوع تعمیر و تعویض فن یخچال که این قطعه مهم ترین وظیفه انتقال جابجایی هوا را در داخل خود یخچال را بر عهده دارد , اگر فن دچار اختلال بشود امکان صددرصد نفوذ هوای گرم به درون یخچال را وجود دارد و این معضل در خرابی ممکن است چیز هایی که داخل یخچال است مثه مواد های غذایی با برخورد هوای گرما باعث فاسد شدن و بوی بد آن ها می شود. در بحث تعمیر یخچال و همین طور تعمیر و عوض کردن فن تعمیراتچی تمام این مسائل و بررسی و مشکل را رفع میکند.

دلیل خرابی و تعمیر و تعویض یخچال در چیست؟

عوامل اصلی که ممکن است فن یخچال دچار خرابی و یا اختلال شود به دو مورد اساسی تقسیم بندی می شود :

مورد اول نوسان بودن برق و دیگری بی اعتنایی به تعمیر کردن و رو به راهیِ یخچال است. با این وجود شما می توانید برای اجتناب از خراب شدن فن یخچال ، لازم برا این است که دستگاه را حتما به محافظ برق وصل کنید؛ چرا که این محافظ برق از بروز نوسانی برق در این دستگاه خودداری می کند.

علاوه بر همین به سرویس با ترتیب یخچال برای خودداری از جمع شدن گرد و غبار بر روی هر کدام یک از فن های آن توجه کنید. برای سرویس و تعمیر کردن و رفع مشکل فن یخچال خود می توانید در تعمیراتچی با متخصصان و کارشناسان آن مرکز در ارتباط باشید و میتوانید با بهره گیری از خدمات منحصر به فرد آن ها از نحوه تعمیر کردن یخچال فریزر خود بر خوردار باشید.

متخصص ها و هم چنان کارشناس های با تجربه این نوع مرکز علاوه بر این که خدمات عیب یابی را در بخش خود داشته باشند ، تعمیر و عوض کردن فن های یخچال ، خدمات تعمیر کردن یخچال خود را در محل به کاربران عرضه میدهند.

همان طور که گفته شد علل اصلی خرابی فن یخچال ها انباشته شدن گرد و غبارها بر روی این نوع قطعه از یخچال می تواند باشد و یا علاوه بر این نوسان های زیاد برق است که باعث سوختگی میشود از این نظر ضربه زدن به این دستگاه هم می تواند مضر باشد و گذر عمر دستگاه نیز هم می تواند در تخریب و ضعیف شدن این قطعات و لوازمات مهم نقش داشته باشند. در صورت خراب شدن فن یخچال فریزر نیز بعضی از نشانه ها وجود دارد که در حالت مشاهده بی وقفه باید متناسب به تعمیر فن یخچال فریزر اقدام شود.

وظیفه فن کندانسور

همان طور که می دانید کندانسور همان رادیاتور یخچال به حساب می آید , که برای سرد کردن آن از یک فن بهره برداری شده است که به آن فن ، یا همان فن رادیاتور گفته می شود. در واقع کندانسور حائز سیم پیچ هایی هستند که فن کندانسور با عبور دادن هوا از بین آن ها سبب سرد شدن آن ها می شود. فن رادیاتور قاعدتا در زیر یخچال و نزدیک متراکم کننده قرار گرفته می شود.

و در این بخش هم قصد داریم خرابی های فن کندانسور را برایتان بازگو کنیم.

کمپرسور که همان موتور یخچال است , موظف است تا گاز درون لوله های اوپراتور و یا همان تبخیر کننده را فشرده کرده و آن را به جریان در بیاورد , موتور یخچال نیز همانند رادیاتور یخچال دارای یک فن به خصوص است که این فن موظف است که سرد کردن کمپرسور را

 

به همین خاطر به این فن ، فن کمپرسور گفته می شود. این فن ، از روش کُویل ها استفاده می کنه تا هوای درون یخچال را کاملا سرد و خنک سازد؛ به همین دلیل تعمیر کردن به ترتیب یخچال اهمیت پیدا می کند زیرا بر این که که کُویل های یخچال باید مرتب باشند تا فن متراکم کننده بتواند هوا را از طریق آنها وارد کند.

ممکن است یخچال فریزر یا ساید بای ساید  سامسونگ شما بعد از مدتی بر روی بدنه و روی درب یخچال به خصوص در قسمت آبسرد کن دچار زنگ زدگی و پوسیدگی گردد و ظاهر دستگاه را بسیار ناخوشایند نماید. ما این امکان را فراهم آورده ایم که مشکل زنگ زدگی درب یخچال ، پوسیدگی درب یخچال و یا قر شدگی بدنه و درب یخچال را به بهترین شکل ممکن و مثل روز اول دستگاه رفع نماییم. 

تغییر رنگ لوازم خانگی از سفید به نقره ای و بالعکس

ممکن است شما بعد از مدتی از رنگ لوازم خانگی خود خسته شده باشید و یا بدنه دستگاه شما دچار خط و خش و قر شدگی شده باشد و شما به فکر خرید یک دستگاه جدید به ذهنتان میرسد. ما این امکان را فراهم نموده ایم که بتوانیم رنگ یخچال را به رنگ دلخواه شما تغییر دهیم. یا ممکن است شما در آشپزخانه خود یک یخچال سفید رنگ را چند سال قبل تهیه کرده باشید. اخیرا یک لباسشویی با رنگ نقره ای هم خریده اید و دوست دارید تمام لوازم آشپزخانه شما با یکدیگر در تناسب رنگ باشند ، ما این کار را در کوتاه ترین زمان انجام خواهیم داد و رنگ لوازم خانگی شما را به رنگ دلخواهتان تغییر میدهیم.

در عکس زیر تغییر رنگ لوازم آشپزخانه یخچال لباسشویی و ظرفشویی را از سفید به سیلور مشاهد میکنید.

تغییر رنگ یخچال از سفید به نقره ای

در صورتی که یخچال شما دچار زنگ زدگی درب یخچال ، یا پوسیدگی زیر آبریزر یخچال میباشد میتوانید با شماره ۰۲۱۲۲۰۹۲۳۸۱ جهت تعمیر زنگ زدگی درب یخچال و یا تعمیر پوسیدگی درب یخچال و تغییر رنگ یخچال از سفید به سیلور و … تماس بگیرید.

تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک(GE)

یکی از بهترین برندهای یخچال های آمریکایی در ایران، برند معتبر جنرال الکتریک می باشد که به خاطر وجود کیفیت بالا در محصولات یخچال و همچنین ساید بای سایدهای جنرال الکتریک، این برند می تواند یکی از اولین انتخاب هایی می باشد که شما برای خرید یخچال یا ساید بای ساید می توانید مدنظر داشته باشید.

در صورتی که یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما برند جنرال الکتریک(GE) می باشد و مشکل فنی برای آن پیش آمده است بهترین و درست ترین کار ممکن تماس با نمایندگی مجاز تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک می باشد.

کد خطا یا ارور ۱E یا SE یخچال سامسونگ

قطعی برق باعث می شود یخچال  فریزر سامسونگ خطاهای ۱E یا SE را نشان دهد. در صورت بروز این مشکل، به سادگی دکمه های power save  و lighting  را به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید تا خطا پاک شود یا دکمه های fridge  وfreezer  را همزمان به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید تا کنترل پنل را ریست کنید و کد خطا را پاک کنید.

کد خطا یا ارور ۴e یخچال سامسونگ

این کد خطا نشان ­دهنده از کار افتادن سنسور دیفراست فریزر می باشد. در بسیاری از موارد، جایگزینی این قطعه تنها راه حل ممکن می باشد. با این وجود، این خطا ممکن است ناشی از سیم های شل شده باشد. سیم ها را چک کرده و در صورت لزوم اصلاح نمایید. اگر مورد پیش آمده اینچنین باشد، خطا یا ارور به وجود آمده می تواند رفع گردد.

کد خطا یا ارور ۵ و ۵e یخچال سامسونگ

ارور ۵e یخچال سامسونگ نشان دهنده از کار افتادن سنسور دیفراست فریزر و/ یا قطعی برق می باشد. ابتدا سعی کنید که با ری استارت چندباره یخچال خود این خطا یا ارور را رفع نمایید. اگر اینکار جواب نداد، سنسور یخزدایی فریزر خود را چک کرده و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.

کد خطا یا ارور ۵e یخچال سامسونگ به مشکلی در یخ ساز دستگاه اشاره می کند. خود دستگاه و مهار سیم ها را چک نمایید. در صورت نیاز، دستگاه را از کار انداخته و هر بخش را بطور جداگانه بررسی کنید. اگر در صورت سرهم بندی دوباره و نصب آن هیچ بهبودی ملاحظه نشد، به فکر تعویض دستگاه خود باشید.

کد خطا یا ارور ۶e یخچال سامسونگ

این مورد خطا یا ارور سنسور دمای محیط است که ممکن است پس از قطعی برق اتفاق بیافتد. برای رفع آن کلیدهای Power Freeze و Power Cool (یا دو کلید بالا سمت راست و چپ، اگر پنل یخچال شما متفاوت میباشد) را همزمان فشار دهید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه نگه دارید. معمولا همین ری استارت کردن ساده، یخچال را به کارکرد عادی خود باز می گرداند.

کد خطا یا ارور ۸e یخچال سامسونگ

این خطا یا ارور بدلیل از کار افتادن سنسور یخ ساز رخ می دهد. معمولا این بدین معناست که سنسور دچار قطعی شده و یا کار نمی کند. سیم کشی و خود سنسور را بررسی نمایید. ممکن است لازم باشد که کل این قسمت و یا بخشی از آن را تعویض نمایید.

کد خطا یا ارور ۲۳e یخچال سامسونگ

اولا، این مورد ممکن است خطا یا ارور فن کندانسور باشد، که به مشکلی در عملکرد فن اشاره می­کند. پس حتما آن را بررسی نموده و اطمینان حاصل کنید که به درستی اتصال به برق داشته و کار می­کند. همچنین فن کندانسور را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی به برق متصل بوده و کار می کند. در صورت معیوب بودن، فن را تعمیر و یا تعویض نمایید.

ثانیا، این امر ممکن است بدلیل مشکلات صفحه کنترل و یا مهار سیم ها باشد (اگر اینچنین است، اقدام قبلی اثر گذار نخواهد بود). با استفاده از یک مولتی متر صفحه کنترل و مهار سیم ها را چک کنید. بعید نیست که صفحه کنترل نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا یا ارور ۲۵e یخچال سامسونگ

این خطای مربوط به دیفراست می باشد. برای رفع آن، تایمر یا همان زمان سنج و/ یا صفحه کنترل را چک کرده و در صورت مشاهده مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.

کد خطا یا ارور ۳۳e یخچال سامسونگ

این مشکل از کارکرد ناصحیح گرمکن لوله پرکن آب ناشی می شود. در بسیاری از موارد، این اتفاق زمانی که یخچال را تکان می دهید، اتفاق می افتد. بنابراین، اگر یخچال شما در مسیری حمل شده و یا در آشپزخانه تغییر موقعیت داده شده است، لوله پرکن آب را چک کنید. بست سیم در اطراف لوله، گرمکن لوله پرکن آب می باشد. اکنون می توانید خطا یا ارور بوجود آمده را رفع نمایید. برای این کار، کلیدهای روشنایی و ذخیره انرژی را همزمان فشار داده و آنها را برای مدت ۸ الی ۱۰ ثانیه نگه دارید. با این کار صفحه نمایش خود را ری ست خواهید کرد.

همچنین خطا ممکن است بدلیل صدمات فیزیکی که منجر به گودی یا تو رفتگی و تخریب عایق میشود، بوجود آید. در این شرایط، یک متخصص حرفه ای مورد نیاز است. بسته به شدت خسارت وارد شده، تعمیر یخچال شما و یا لزوم تعویض قسمتی از آن (و یا کل یخچال) تعیین میگردد. اگر باعث گودی و تو رفتگی در یخچال خود شده اید، لطفا با روش گرم کردن و سرد کردن قصد رفع مشکل را نداشته باشید. این کار موجب ذوب شدن عایق فومی گشته که خسارات جبران ناپذیری را برای یخچال به همراه خواهد داشت. در رابطه با ظاهر تخریب شده یخچال نیز چیزی لازم به گفتن نیست!

کد خطا یا ارور ۳۹e یخچال سامسونگ

این خطا مربوط به سنسور یخ ساز میباشد و می توانید منتظر اتفاق افتادن یکی از این سه مورد باشید.

نخست، مشکل ممکن است در داخل و/ یا اطراف خود یخ ساز باشد. لطفا تمامی اتصالات اطراف یخ ساز را بررسی کنید (مهار سیم ها، خطوط آب و غیره). خطا یا ارور ممکن است از کار افتادن خود یخ ساز را مشخص نماید. اما به شما اطلاع نمی دهد که چه چیزی دقیقا در داخل آن از کار افتاده است. لذا شاید مجبور به از هم جدا کردن یخ ساز و بررسی تک تک قطعات کوچک آن شوید. زمانی که مشکل را شناسایی نمودید، با نمایندگی خدمات پس از فروش سامسونگ تماس گرفته و مشکل را با آنان مطرح نمایید. آنان ممکن است که قطعه جدیدی را برایتان تهیه نمایند حتی اگر این مورد شامل وارانتی هم نباشد.

ثانیا، این خطا یا ارور ممکن است مربوط به کمبود آب در یخ ساز باشد. خط لوله آب و اجزاء آن که نزدیک به یخ ساز می باشند را بررسی نمایید. اگر کار نمیکند، یخ ساز ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا یا ارور 40e یخچال سامسونگ

کد خطا یا ارور ۴۰e یخچال سامسونگ

این خطای مربوط به فن بخش فریزر است، که حاکی از این بوده که فن بدلیل قطع ارتباط کار نمی کند. پیشنهاد می شود که سیم کشی ها و بورد مدار اصلی را بررسی نمایید.

کد خطا یا ارور ۸۴e (یا ۸۴c) یخچال سامسونگ

این خطا قفل شدگی روتور را علامت می دهد. اگر بر روی صفحه نمایش ۸۴e نمایش داده شود، نشانه بسیار بدی است. تمامی کمپرسور DC سه سرعته ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. راه دسترسی به روتور قفل شده تنها از داخل کمپرسور امکان پذیر می باشد. زیرا این بخش مهر و موم و درواقع کمترین دسترسی را در میان بخش های یخچال های سامسونگ دارد. لذا به تجربه حرفه ای برای انجام این کار نیاز است. تنها یک فرد مجاز می تواند فریون یخچال را بازیابی نماید. بخاطر شیفت ولتاژی که در اثر قفل شدن روتور رخ می دهد، کد خطا یا ارور بر روی صفحه نمایش دیجیتال ظاهر می شود. زمانی که این اتفاق می افتد، یک برد کنترلی مبدل کد خطا را فعال می کند (فلش زدن برد کنترلی مبدل یک نشانه دیگری از مشکل می باشد). برخی از افراد بر این باورند که با تعویض خود برد کنترلی مبدل می­توان این خطا یا ارور را رفع نمود.

کد خطا یا ارور ۸۵e یخچال سامسونگ (به همراه ۸۳e  و ۸۶e)

این گروه از خطاها ممکن است از قطعی برق ناشی شوند (۸۳e) و منجر به بی ثباتی جریان در مبدل PDA گردند. تمامی این خطاها می تواند بوسیله ری استارت کردن کل بخش برطرف گردد. یخچال را از برق بکشید، حدود یک دقیقه منتظر بمانید و دوباره به برق متصل کنید.

کدهای خطا یا ارورهای ۸۸ یخچال سامسونگ

اگر کدهای ۸۸ ۸۸، ۸۳e ،۸۵e یا ۸۶e را بر روی صفحه نمایش یخچال سامسونگ خود مشاهده نمودید، اقدامات بعدی را انجام دهید: آن را خاموش کنید و یا از برق بکشید و برای ۳ تا ۵ دقیقه منتظر بمانید. سپس یخچال را دوباره روشن نموده و یا به برق بزنید، تا سیستم را ری ست کرده و خطاها را رفع نمایید. این کدهای خطا ممکن است بدلیل کارکرد ناصحیح مبدل PBA نیز اتفاق بیوفتند.

کد خطا یا ارور RD یخچال سامسونگ

ارور rd در یخچال سامسونگ، مربوط به یخ زدگی دمپر هوا می باشد. دمپر بین دریچه یخچال و فریزر قرار دارد و وظیفه آن انتقال سرما از فریزر به یخچال است. دمپر دستور انتقال سرما را با توجه به دمای یخچال، از برد الکترونیکی یخچال می گیرد.

گاهی اوقات دمپر یخ می زند و یا موتور دمپر یا سنسور آن خراب می شود.

دمپر بکار رفته در یخچال دریچه ای نیست که باز و بسته شود بلکه می توان گفت مانند سدی است که بی وقفه به اطراف می چرخد از این رو به یک سنسور مغناطیسی برای تشخیص زمان باز و بسته شدن نیاز دارد. ارور rd یخچال فریزر سامسونگ به این معنی است که دمپر به دلیل یخ زدگی یا خرابی موتور در موقعیت درست قرار ندارد و نمی تواند بچرخد و یا به دلیل معیوب بودن سنسور نمی تواند زمان درست باز و بسته شدن دمپر را تشخیص دهد.

ارور pc ساید بای ساید سامسونگ

ارور pc ساید سامسونگ نشان دهنده وجود یک مشکل ارتباطی با درب و واحد کنترل اصلی یخچال است. سیم زیر درب، بالا سمت چپ به درستی وصل نشده است و یا نیاز به تنظیم مجدد دارد. شما باید برق یخچال را قطع کنید و سیم بالای درب را بررسی کنید. بدون نگرانی سیم را جدا کرده و مجددا وصل کنید سپس یخچال را مجددا به برق وصل کنید. مشاهده خواهید کرد که ارور pc ساید سامسونگ شما پاک شده است.

ارور pc ساید سامسونگ

ارورهای سری RB یخچال سامسونگ

کد خطا یا ارور ۵ یخچال سامسونگ

این خطا به ایراد سنسور دمای یخچال اشاره دارد. برای رفع ارور اتصالات و سیم های مدار سنسور دما را بررسی کنید. ممکن است اتصال کوتاه و یا قطعی یکی از اتصالات دلیل بروز خطا باشد. در غیر این صورت ممکن است خرابی خود سنسور دلیل خطای یخچال باشد. لذا تعویض سنسور لازم خواهد بود. اگر سنسور نیز سالم باشد، احتمالا ایراد در مدار برد کنترلی یخچال است.

کد خطا یا ارور D یخچال سامسونگ

ارور d یخچال سامسونگ مدل rb به مشکل سنسور دیفراست دلالت دارد. برای رفع ارور d یخچال سامسونگ، پس از قطع جریان برق، می بایست سیم ها و اتصالات مدار سنسور را بررسی نمایید. اگر مشکلی وجود نداشته باشد، ایراد از خود سنسور دیفراست یخچال است که نیاز به تعویض دارد. همچنین ممکن است ایراد در مدار برد کنترلی یخچال باشد، لذا بررسی آن توسط تکنسین نیز لازم است.

کد خطا یا ارور E5 یخچال سامسونگ

اگر ارور e5 بر روی نمایشگر نشان داده شود، سنسور محیطی یخچال دچار مشکل شده است. در این حالت، ابتدا بررسی سیم ها و اتصالات مدار سنسور یخچال، سپس بازرسی خود سنسور دمای محیط و تعویض آن در صورت نیاز و نیز بررسی مدار برد کنترلی و تعمیر یا تعویض آن، از جمله اقداماتی است که توسط تکنسین باید صورت گیرد.

کد خطا یا ارور F5 یخچال سامسونگ

ارور f5 سری rb یخچال های سامسونگ به مشکل سنسور دمای فریزر اشاره دارد. دلیل بروز ارور f5 یخچال سامسونگ می تواند ایراد سیم کشی یا اتصالات مدار سنسور باشد و یا خرابی خود سنسور دمای فریزر که در این حالت باید تعویض گردد. همچنین مدار برد کنترلی دستگاه نیز باید بررسی گردد.

کد خطا یا ارور D5 یخچال سامسونگ

اشکال در سنسور دیفراست موجب بروز کد خطای مربوطه می گردد. در این حالت بررسی اتصالات، سنسور دیفراست و نیز مدار برد کنترلی دستگاه توسط تکنسین می بایست انجام گیرد.

دمای یخچال سامسونگ حالت چشمک زن دارد

هنگامی که درجه دما از ۱۵ درجه سانتی گراد بالاتر می رود، صفحه نمایش این افزایش دما را به شما هشدار می دهد و چشمک می زند و صدای زنگ شنیده می شود. دما را به میزان پایین تر تغییر دهید و هنگامی که دمای یخچال به کمتر از ۱۵ درجه سانتی گراد رسید یخچال سرد می شود و چشمک زدن صفحه نمایش متوقف می شود.

توجه: اگر درب خیلی طولانی باز بماند ممکن است این اتفاق بیفتد.

کدهای خطای یخچال سامسونگ و نمایش پیغام های آن به معنی این است که یخچال در حال اجرای حالت self test یا خود آزمایی می باشد. اگر تمام آیکون های صفحه نمایش یخچال و فریزر پس از وصل کردن یخچال به برق شروع به چشمک زدن کنند، این چشمک زدن کاملا طبیعی است چرا که یخچال فریزر سامسونگ در حال اجرای یک تست عیب یابی است و پس از پایان تست حالت چشمک زن متوقف می شود.

اجزا و قطعات یخچال فریزر را از جای خود خارج کرده اید و یک کد خطا نمایش داده می شود

هنگامی که یک قطعه الکتریکی یا الکترونیکی یا بخشی از یخچال را مثل یخ ساز، فن، سوئیچ، دمپر و … بر می دارید، در مدت زمان مشخصی کد خطا نمایش داده می شود. برای پاک کردن کد خطا کافیست یخچال را از برق بکشید و قطعه جدا شده را مجددا نصب کنید سپس دوباره یخچال را به برق وصل کنید تا به این ترتیب کد خطا پاک شود.

خوبه که بدونین ما همه نوع یخچالی رو در محل تعمیر میکنیم . یخچالا مدلهای مختلفی دارن مثله :

 • یخچال خانگی
 • یخچال فریزر
 • یخچال ساید بای ساید
 • یخچالهای صنعتی ، یخچال صندوقی
 • یخچال ایستاده
 • یخچال یخساز و ..

خدمات تعمیر یخچال در محل شامل همه این موارد میشود .اگر شما هرکدوم از این نوع یخچالهارو دارین و یخچالتون به تعمیر نیاز داره ما آماده ایم که به سرعت و با کیفیت مشکلتون رو حل کنیم.

از مزیت های استفاده خدمات تعمیرات یخچال در محل به شرح زیر میباشد :

 • هنگامیکه تعمیر یخچال در محل یا منزل شما عزیزان انجام گردد دغدغه ای بابت جابه جایی دستگاه نخواهید داشت.
 • هزینه جابه جایی یخچال سنگین میباشد و با استفاده از خدمات تعمیرات یخچال در منزل از این هزینه معاف میشوید.
 • یخچال یک دستگاه مصرفی و شخصی به شمار میاید و طبیعتا هنگام تعمیرات علاقه مند به حضور در کنار تکنسین میباشید که این امر تنها در ” خدمات در محل ” امکان پذیر میباشد.
 • از ابتدا تا انتها در جریان خدمات تعمیر یخچال خود قرار میگیرید.

خدمات تعمیرات یخچال فریزر در منزل

خدمات تعمیرات یخچال فریزر در منزل به شرح زیر میباشد :

 • شارژگاز یخچال در محل
 • تعویض یا تعمیر کلیه قطعات فابریک متناسب با برند یخچال شما
 • تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی یخچال فریزر شما
 • تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر
 • تعویض فیلتر آب یخچال ساید
 • شستشوی یخچال در منزل شما

امروزه تعمیرات یخچال فریزر در منزل فراگیر شده است و معمولا برای رفاه مصرف کنندگان در سراسر تهران خدمات در محل انجام میگردد تا باعث جلب رضایت مشتری شود ، اما باید در نظر داشته باشید که وجه تمایزی در بین خدمات دهنده ها میباشد.

تفاوت خدمات تعمیر یخچال فریزر در منزل آی پی امداد با دیگر شرکت ها :

 • بعد از تماس برای درخواست تعمیر یخچال در منزل ؛ تعمیرکار آی پی امداد ظرف کمتر از یکساعت در محل شما حاضر میشود.
 • تعمیرکار مجموعه آی پی امداد برای خدمات تعمیرات یخچال فریزر در منزل با لباس فرم و تجهیزات ابزاری کامل در محل شما حضور پیدا میکند.
 • هنگام حضور تعمیرکار آی پی امداد کلیه مسائل بهداشتی جهت خدمات تعمیرات یخچال رعایت میشود.
 • تعمیرات در همان منزل شما بدون خروج دستگاه در کمترین زمان انجام میگردد.

حتما بخوانید: تعمیر یخچال ال جی

۵۰ درصد سرعت بیشتر در تعمیرات یخچال فریزر

ما از اونی که فکرش رو بکنید سریعتر هستیم . به محض اینکه برای تعمیرات یخچال فریزر خود با ما تماس بگیرید اوپراتورها شما رو به صورت تلفنی راهنمایی میکنن که اگر مشکل جزئی باشه خودتون رفعش کنید و هزینه ای هم پرداخت نکنید .اما اگر مشکلتون جدی بود نگران نباشید متخصص های تعمیر یخچال ما به سرعت ، خودشون رو به محل شما میرسونن و زودتر از اونی که فکرشو بکنین مشکل رو برطرف میکنن.

با استفاده از خدمات آی پی امداد بابت تعمیر یخچال در محل تا ۷۵ % در هزینه ها و ۵۰ % در زمان صرفه جویی نمایید.

اگر نگران هزینه تعمیر یخچال هستید به خوندن ادامه بدین ..حتما بخوانید: تعمیر یخچال دوو

مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیرات یخچال فریزر در محل میکند

یخچال فریزرهای محتلف براشون مشکلای متعددی پیش میاد که ما خیلی خوب همشون رو میشناسیم ، چند تا از مشکلات رو براتون بیان مکنیم که شما اگه هرکدوم از این مشکلات رو دارین با ما مطرح کنین.

خدمات ما برای تعمیر یخچال سریع و شفافه، پس نگرانه چیزی نباشین و با ما تماس بگیرن.

آیا میدانید بیشترین مشکلی که مصرف کنندگان یخچال فریزر در ارتباط با تعمیرات آن مواجه شده اند ؛ عدم داشتن برودت و سرما در این محصول است.

در این قسمت به مشکلات متداولی که برای یخچال فریزر ها به وجود میاید تا شما را نیازمند تعمیر کند میپردازیم :

 1. صدای زیاد یخچال فریزر دلیل آشکاری است که تلفن را بردارید و برای تعمیر یخچال خود با ما تماس حاصل نمایید.
 2. امکان دارد دستگاه شما یکسره کار کند و باعث آزار شما شود ، بدانید که جای نگرانی نیست و برای تعمیرات یخچال فریزر میتوانید با ما تماس حاصل نمایید.
 3. امکان دارد لاستیک دور درب یخچال فریزر شما آسیب ببیند و مشکل برفک برای دستگاه شما ایجاد کند.
 4. علت داغ کردن بیش از حد موتور یکی دیگر از مشکلاتی است که میتواند شما را نیازمند تعمیر یخچال کند.
 5. اگر فریزر به خوبی مواد غذایی را منجمد نکند باعث آزار شما و حتی به مرور زمان فاسد شدن مواد غذایی میشود که نیازمند تعمیرات یخچال میشوید.
 6. اگر دستگاه شما روشن نشود ، طبیعتا به دلیل عدم استفاده از آن نیازمند تعمیر یخچال فریزر خود میشوید.

برای اطلاع از نحوه رفع مشکل انواع یخچال فریزر به انتشار مقاله های آموزشی در زمینه نحوه تعمیر یخچال در سایت آی پی امداد نموده ایم که با مطالعه آن ها به راحتی میتوانید بدون پرداخت هزینه به عیب یابی و تعمیرات دستگاه خود بپردازید.

حتما بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا

با رعایت نکات زیر کمتر نیازمند تعمیر یخچال فریزر شوید

 1. یخچال فریزری را انتخاب نمایید که مصرف انرژی کمتری داشته باشد.
 2. هنگام استفاده از یخچال فریزر حتما از محافظ برق استفاده نمایید.
 3. برای شروع به کار یخچال پس از وصل آن به برق درجه ترموستات را روی مقدار متوسطی قرار دهید.
 4. برای تعویض ترموستات حتما با مجوعه تعمیر یخچال آی پی امداد تماس حاصل نمایید.
 5. اگر یخچال شما برفک میزند سریعا به صورت دستی برفک زدایی نمایید و اگر مدل یخچال شما نوفراست است بدانید که دیفراست دستگاه مشکل دارد و باید هرچه زودتر برای تعمیر یخچال اقدام نمایید.
 6. هرگز با وسایل نوک تیز اقدام به کندن یخ نکنید زیرا جنس اواپراتور از آلومینیوم است و به سادگی سوراخ و گاز یخچال خارج میشود و شما را نیازمند تعمیرات یخچال میکند.
 7. قرار دادن یخچال یا فریزر در مجاورت منابع و دستگاههای حرارت زا مصرف انرژی آن را افزایش می دهد.
 8. حداقل ۲ سانتی متر پیرامون یخچال فاصله داشته باشد.
 9. از گذاشتن مواد غذایی گرم داخل یخچال و بدون درپوش مخصوصا مایعات پرهیز کنید.
 10. برای تمیز کردن یخچال فریزر حتما از برق بکشید و ضمنا بعد از جابه جایی حداقل دوساعت پس از تغییر محل یخچال فریزر را به برق متصل نمایید.
 11. بیرون یخچال را هر چند وقت یک بار تمیز کنید.
 12. در مواقعی که برای مدت کوتاهی خانه را ترک می کنید و یا به مسافرت می روید ترموستات یخچال را روی درجات پایین تر تنظیم نمایید.
 13. مواد اولیه که در یخچال قرار میدهیم از خود حرارت دارند و چون دمای آنها گرمتر از دمای یخچال است تا زمانی که به درجه برودت یخچال برسند منبع تولید حرارت بوده و باعث تولید برفک میشوند.

حتما بخوانید: تعمیر یخچال الکترواستیل

۵ روش کاربردی تعمیر یخچال

گاهی مواقع شما متوجه می شوید که یخچال فریزر شما به درستی کار نمی کند و شما نیازمند تعمیر یخچال فریزر میشوید و این ممکن است شما را دچار نگرانی کند ( نگرانی بابت اوضاع اقتصادی ).

 • مثلا در مواردی مشاهده می کنید که چراغ آن روشن نمی شود و یا ممکن است در اثر کمبود سرمایش ، مواد غذایی را در داخل آن به خوبی و در شرایط خنک نگهداری ننماید.
 • اما شما قطعا نمیدانید که مشکل کجاست؟
 • آیا مشکلی است که خود شخص می تواند آن را به راحتی حل نماید ؟
 • یا مسئله تخصصی بوده و نیاز به یک تعمیرکار یا تکنسین در این زمینه لازم می گردد؟
 • به هر حال بد نیست بدانید که در بیشتر موارد مشکلاتی از این دست را اگر بتوانید خودتان برطرف نمایید این به منزله آن است که از یک تعمیرات یخچال کامل که تبعا هزینه ای نسبی برای شما خواهد داشت نجات پیدا می کنید.

حتما بخوانید: تعمیر یخچال بوش

روش اول : چگونگی پی بردن به وضعیت یک یخچال فریزر خراب ، برای رفع عیب و تعمیر چه باید کرد ؟

برای تعمیرات یخچال در محل توسط خودتان اقدامات موارد زیر همراه با رعایت نکات ایمنی الزامی است.

وصل بودن دوشاخه یخچال به پریز برق را جهت تعمیرات بررسی نمایید:

 • در صورتی که از دیوار فاصله گرفته باشد آن را به مکان اولیه خود انتقال داده و از صحت وصل بودن دوشاخه یخچال به پریز برق اطمینان حاصل نمایید.
 • توجه داشته باشید هرگونه گره خوردگی و کاهش اندازه سیم ممکن است منجر به نقص در یخچال فریزر شما شود.

حذف کامل سیم رابط بین یخچال و ورودی برق جهت عیب یابی و تعمیرات یخچال :

 • شما باید در صورت استفاده از سیم رابط بین یخچال و ورودی برق آن را به طور کامل حذف نمایید.
 • در این حالت سیم رابط ممکن است مخدوش و یا آسیب دیده باشد و به همین خاطر علت روشن نشدن یخچال قرار گیرد.

امتحان کردن دستگاه برقی دیگر را با همان ورودی برق :

 • در این حالت برای اینکه متوجه شوید مشکل روشن نشدن یخچال از ورودی برق است یا نه؟ می بایست دستگاه برقی سالم دیگر را در مجاورت یخچال به همان پریز برق متصل کنید و جریان برق را در دستگاه جدید امتحان نمایید.
 • اگر دستگاه جدید نیز روشن نشود متوجه خواهید شد که فیوز برق یا جعبه مدار برق شما دچار اشکال می باشد.
 • راهکار دیگر این است که دو شاخه یخچال را به پریزی دیگر متصل کنید.

قطع و وصل کردن جریان برق یخچال :

 • جریان برق یخچال را برای مدتی قطع کرده و دوباره وصل کنید.
 • برای ریست کردن جریان برق شما باید سراغ جعبه قطع مدار و فیوز برق رفته و این کار را انجام دهید.
 • این حالت شباهت زیادی به ریست کردن گوشی موبایل و یا کمپیوتر می باشد.
 • با این کار جریان برق کلی مدتی قطع شده و دوباره به کار انداخته می شود.

روش دوم : یافتن مشکل عدم کار یخچال با وجود روشن بودن چراغ دستگاه ، برای عیب یابی و تعمیر یخچال چه باید کرد ؟

برای یافتن مشکل عدم کار یخچال موارد زیر را برای تعمیر یخچال انجام دهید :

چک کردن عقربه دماسنج داخل یخچال :

 • بدین منظور شما می توانید دماسنج داخل یخچال را بررسی نمایید.
 • برای این کار عقربه دماسنج را چرخانده و متوجه گرم شدن آن خواهید شد.
 • گرم بودن دماسنج نشانگر این خواهد بودکه یخچال شما روشن است.

دمای داخل یخچال باید بین ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد و دمای فریزر آن باید در دمایی بین ۱۵- تا ۱۸- درجه سانتیگراد قرار داده باشد.

از گردش درست جریان هوا در داخل یخچال اطمینان حاصی فرمایید:

 • برای این کار لازم است تا فضای بین دیوار و یخچال خود را بررسی نمایید.
 • اصولا فضای استاندارد یخچال از کناره ها فضایی در حدود ۳ اینچ (۷۶ میلیمتر) و از بالا ۱ اینچ (۲۵ میلیمتر) باید در نظر گرفته شود.

کوئل کندانسور یخچال را جارو یا فرچه تمیز کنید:

 • این عمل موجب می شود گرمای موجود در کوئل کندانسور پخش شده و یخچال عملکرد بهتری داشته باشد.

شما باید کوئل کندانسور نصب شده در پشت یخچال خود را یک بار در سال تمیز کنید.

حتما بخوانید: تعمیر یخچال جنرال الکتریک

روش سوم : علت عدم ایجاد سرمایش در یخچال چه چیز می تواند باشد و برای رفع عیب و تعمیرات چه باید کرد ؟

اگر سرما در دستگاه شما ایجاد نمیشود بدانید که نیازمند تعمیر یخچال هستید و موارد زیر باید چک شود.

دماسنج یخچال خود را بررسی نمایید:

 • در این حالت شما باید ابتدا عقربه دماسنج یخچال خود را بررسی کنید.
 • با استفاده از این عقربه می توانید دمای یخچال خود را کاهش دهید.

منافذ موجود در یخچال را بررسی کنید:

 • شما باید منافذ موجود بین فریزر و یخچال را بررسی کرده و حتی لوله تخلیه را که برای خارج کردن یخ و تخلیه مواد زائد به کار می رود چک نمایید.
 • توصیه می شود در مواقع بررسی یخچال لوله تخلیه را در اولویت خود قرار داده و در صورت رویت مواد زائد آن را تخلیه نمایید.

از سالم بودن درب یخچال خود اطمینان حاصل فرمایید:

 • با قرار دادن یک برگ کاغذ در بین درب یخچال و یخچال می توانید این کار را انجام دهید.
 • سپس کاغذ موجود را به سمت بیرون بکشید.
 • در این حالت اگر با کشیدن کاغذ متوجه اصطکاک شوید این مسئله گویای ان است که درب یخچال شما سالم بوده و مشکلی از این بابت متوجه آن نیست.

شما باید این عمل را برای تمام نواحی درب یخچال انجام دهید.

اجزای یخچال خود را بررسی نمایید :

 • در این حالت شما با استفاده از یک مولتی متر می توانید جریان برق مختلف یخچال از قبیل سوئیچ درب، تایمر و ترموستات یخ زدای و فن اواپراتور را امتحان کرده و اتصالات احتمالی را پیدا نمایید.

روش چهارم تعیرات یخچال : یخچال را در حالت روشن تحت نظر خود قرار دهید

منتظر ماندن به مدت یک روز کامل:

 • اگر به خاطر شرایط مرطوب محیط مجبور شدید دمای یخچال را کاهش دهید تا برودت لازم را پیدا کند، باید حداکثر یک روز کامل یا بیشتر منتظر بمانید تا یخچال دستور فوق را به صورت کامل اجرا کند.

زمانی که فریزر دارای یخ فراوانی باشد یخ زدای فریزر را روشن کرده و کوئل کندانسور را تمیز نمایید:

 • در صورتی که کوئل کندانسور تمیز نشود قادر به پخش جریان ملایم گرما در داخل یخچال نخواهد بود.
 • زمانی که یخ زدای یخچال معیوب باشد کوئل اواپراتور منجر به تولید سرمای بیش از حد داخل یخچال خواهد شد.

بررسی وضعیت درب یخچال:

 • مطابق با توصیه ای که در بخش قبلی صورت گرفت انجام دهید.

تمیز کردن کوئل کندانسور یخچال با جارو یا فرچه:

 • این عمل موجب می شود گرمای موجود در کوئل کندانسور پخش شده و یخچال عملکرد بهتری داشته و در نتیجه به خنک بودن داخل یخچال خود را تضمین نمایید.

اتصالات احتمالی قطعات مختلف یخچال را چک نمایید :

 • به منظور بررسی هرگونه اتصالی احتمالی لازم است با یک مولتی متر اکثر اجزای یخچال اعم از فن اواپوریتور، تایمر یخ زدا، اورلود و موتور کمپرسور را چک نمایید. اتصالی در هر یک ا این اجزا منجر می شود تا یخچال به درستی کار نکند.

چک کردن پریز برق ورودی به یخچال:

 • با یک مولتی متر جریان برق ورودی از پریز به داخل یخچال را بررسی نمایید.

ولتاژ برق باید عددی بین ۱۰۸ ت ۱۲۱ وات باشد.

روش پنجم : علت نشتی های موجود در یخچال چیست ، برای عیب یابی و تعمیر چه باید کرد ؟

چک کردن مخزن تخلیه و لوله مویی :

 • ممکن است تا به حال برای شما این مشکل پیش آمده باشد که یخچال شما دچار نشتی آب شده و کف آشپزخانه خود مملو از آب شده است.
 • یکی از دلایل آن عدم تخلیه به موقع مخزن یخچال می باشد.
 • شاید باید حداقل سالی یک بار مخزن یخچال خود را تخلیه نمایید تا مواد زائد آن به بیرون انتقال داده شوند.
 • همچنین هنگام تخلیه ممکن است آب موجود به بیرون هدایت نشود در این حالت مشکل از لوله تخلیه بوده و به عبارتی لوله مسدود شده و لازم تا آن را سرویس کنید.
 • جهت سرویس استفاده از فشار هوا معقول ترین راه می باشد، در غیر این صورت استفاده از سرنگ آغشته به جوش شیرین یا سفید کننده پیشنهاد می شود.

همسطح کردن تا تراز کردن یخچال با کف آشپزخانه :

 • اگر یخچال فریزر شما با کف آشپزخانه خانه شما تراز نیست ؛ منجر به نشتی آب در یخچال شما خواهد شد.
 • برای رفع مشکل اقدام به تراز کردن یخچال فریزر خود نمایید.

از قسمت بالای یخچال جهت جا به جایی یخچال استفاده نمایید.

فیلتر آب یخچال را چک نمایید:

 • اگر متوجه شدید که فیلتر آب یخچال به درستی در جای خود قرار نگرفته است آن را اصلاح نمایید زیرا عدم انجام این کار منجر به نشتی آب از داخل یخچال به بیرون می شود.
 • لازمه انجام این کار قطع کردن کامل برق یخچال، بیرون کشیدن و جاسازی دوباره فیلتر است.
 • همچنین باید فیلتر آب را در زمان های مشخص و مطابق با آنچه در دفترچه راهنمای یخچال مشخص شده است چک کنید تا از سالم بودن اطلاع پیدا نمایید.
 • در صورتی که فیتلرهای موجود آن دچار گرفتگی شده باشند باید نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید.

ابزار لازم هنگام تعمیرات یخچال

قبل از هرگونه اقدامی جهت تعمیرات ، لازم است که مراحل مختلف تعمیر یخچال پیش بینی و طراحی گردد ، قطعات جایگزین شده و ابزارهای لازم باید در دسترس باشد ، برای رسیدن به نتیجه مطلوب ابتدا باید عیوب سیستم را جستجو کرد ؛ البته برای مقابله با مشکلات به وجود آمده تشخیص درست و قابل اجرا داشتن اطلاعات کافی راجع به محصول و در اختیار بودن ابزار لازم برای مهندسین ضروری می باشد.

در این مرحله نمیتوان به جزئیات مشکل پی برد اما میتوان ماهیت آن را تشخیص داد .

ابزارهای زیر جهت شناخت معایب سیستم و تعمیرات یخچال ضروری می باشد .

 1. پیچ گوشتی و ابزار مناسب
 2. کپسول گاز و ملحقات مربوط به شارژ گاز
 3. لامپ تست
 4. فشار سنج و شیرهای سرویس
 5. آمپرسنج

حتما بخوانید: تعمیر یخچال وستینگهاوس

نکاتی مهم هنگام تعمیر یخچال فریزر

 • قبل از شروع به کار تعمیرات یخچال باید بررسی دقیق انجام داد و قبل از اطمینان از معیوب بودن کمپرسور هرگز نباید آن را از سیستم جدا نمود.
 • با توجه به گران بودن تعمیرات یخچال ، آزمایش کردن کمپرسور قدیمی بسیار مثبت و به صرفه خواهد بود.
 • درب یخچال باید به گونه ای باشد که اگر آن ۹۰ درجه باز کردید به آرامی بسته شود.
 • با مشاهده دقیق رنگ روغن کمپرسور ، میتوان از کیفیت آن مطلع شد.
 • اگر روغن کمپرسور تیره بود بهتر است کمپرسور تعویض گردد.
 • تخلیه سیستم از مبرد قبلی به منظور تعمیرات ، باید در محلی که هوای آزاد جریان دارد انجام شده و از آتش کاملا دور باشد.
 • هنگام بریدن لوله کاپیلاری باید مراقب بود که از تغییر شکل دادن و ناصاف بریدن جلوگیری شود.
 • به عنوان یک قاعده کلی باید به خاطر داشت که سیستم محتوای مبرد را به هیچ وجه نباید حرارت داد و نه جوشکاری کرد.
 • برای جلوگیری از ورود هوا و رطوبت در موقع تعمیر یخچال ، سرعت عمل بسیار مهم است.
 • مسئله کنترل سیستم از نظر نشتی بسیار حائز اهمیت است.
 • نشتی یا شارژ کم با خنک کنندگی کم مشخص میشود.
 • سوختن موتور باعث اسیدی شدن سیستم میگردد.
 • خرابی المنت حرارتی ( گرمکن ) باعث میشود توده های یخ و برفک تولید شده ذوب نشود که جهت رفع این عیب ابتدا المنت را توسط اهم متر یا لامپ تست آزمایش و سپس کلید فرمان المنت که به صورت دستی یا خودکار است را بررسی میکنیم .
 • بعضی اوقات قسمتی از اواپراتور سرد نمیشود ( برفک نمیزند ) که دلیل آن وجود روغن در اواپراتور است.
 • ترموستات ها از نظر تنظیم درجه برودت به سه دسته تقسیم میشوند : ۱ – ترموستات زیر صفر ۲ – ترموستات بالای صفر ۳ – ترموستات زیر صفر بالای صفر

نحوه باز کردن قطعات برای تعمیر یخچال

نحوه باز کردن ترموستات برای تعمیر یخچال

 • ابتدا دو شاخ را از برق کشیده سپس پیچهای مربوط به محفظه ترموستات را باز کرده و ولوم ترموستات را با دست بیرون میکشیم.
 • در زیر ولوم ترموستات مهره هشت گوشی وجود دارد.
 • به وسیله انبردست مهره را باز میکنیم سپس لوله بالب را که به صورت کشویی و یا پیچی است و جای آ زیر یا آخر کلاف اواپراتور است را باز کرده و ترموستات را از محل خود خارج میکنیم.

نحوه تعویض لامپ یخچال

 • لامپ یخچال داخ محفظه کنار ترموستات قرار گرفته و در اکثر یخچالها برای تعویض آن بدون باز کردن ترموستات ابتدا یخچال را از برق کشیده.
 • سپس محفظه لاممپ را که به صورت کشویی و یا پیچی است باز کرده و لامپی با همان اندازه و توان جایگزین میکنیم .

نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال

 • ابتدا قسمت داخلی لاستیک را به آرامی به طرف بیرون بلند کرده سپس پیچهایی که در زیر لاستیک قرار دارند را باز میکنیم.
 • لاستیک آزاد میشود.
 • لاستیکی با همان ابعاد جایگزین و پیچها را محکم میکنیم.
 • بعد از قرار گرفتن لاستیک بر روی در ،لاستیک را با آب ولرم شسته تا کلیه منفذهای بین لاستیک و محل استقرار آن به یخچال بچسبد و غالب بگیرد.

نحوه تعویض رله و اورلود برای تعمیرات یخچال

 • رله و اورلود در پشت یخچال و داخل محفظه کنار کمپرسور قرار دارد.
 • برای تعویض آنها ابتدا تسمه نگهدارنده یا پیچ محفظه را به وسیله پیچ گوشتی آزاد میکنیم.
 • سپس محفظه که از جنس پلاستیک است را برداشته و رله که فقط با فیش هایش مهار شده را بیرون میکشیم و نگهدارنده اورلود را با فشار پیچ گوشتی آزاد کرده و فیش مربوط به آن را بیرون میکشیم.

هزینه تعمیر یخچال

شما میتونید به صورت شفاف هزینه تعمیرات یخچال ، یخچال فریزر و ساید بای ساید خودتون رو با کلیک کردن روی لینک زیر ببینید . البته موقع تماس تلفنی و صحبت با همکارای ما هم میتونید هزینه رو بپرسین !!! و اگر تمایل داشتین هماهنگی های لازم برای اعزام تکنسین بابت تعمیر یخچال در محل شمارو انجام بدیم.

گارانتی تعمیر یخچال

شاید براتون عجیب باشه !!! مگه میشه کسی تعمیر یخچال رو هم گارانتی کنه . بله میشه!! خدمات آی پی امداد گارانتی ۹۰ الی ۳۶۵ روزه داره. وقتی یخچالی به دست تکنسینهای مجموعه ما درست میشه دیگه خیالتون راحته راحت باشه چون ما به کارمون مطئمنیم برا همینم هم تعمیر یخچال رو براتون گارانتی می کنیم که شما هم مطمئن باشید .

سوالی دارید؟در خدمتیم.