انواع کد خطا های رایج یخچال فریزر دوو مدل FR – ۶۶۰P

کد خطا F1 یخچال دوو fr-660p

این کد خطا نشان می دهد در سنسور فریزر اختلالی پیش امده، جریان برق قطع شده یا دچار اتصال کوتاه شده است. کمپرسور یا فن فریزر را بررسی کنید اگر به صورت مداوم ۲۵ دقیقه روشن و ۲۵ دقیقه خاموش باشد سنسور سالم است و مشکل خود به خود رفع می شود در غیر این صورت باید با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

کد خطا r1 یخچال دوو fr-660p

این کد خطا نشان می دهد در سنسور یخچال مشکلی به وجود امده، جریان برق قطع شده و یا دچار اتصال کوتاه در مدار شده است. وضعیت دمای محیط را بررسی کنید اگر سنسور سالم باشد مشکل خود به خود رفع می شود در غیر این صورت لازم است توسط تعمیرکار بررسی شود.

کد خطا rt یخچال دوو fr-660p

این کد خطا نشان می دهد در سنسور rt یا سنسور دمایی مشکلی به وجود امده، سیم آن قطع شده یا دچار اتصال کوتاه شده است.  وظیفه این سنسور کنترل عملکرد عادی دستگاه است یعنی دمای محیط را تشخیص می دهد و دمای داخل یخچال را متناسب با دمای محیط تنظیم می کند. باید سنسور و اتصالات مربوط به آن را چک کنید اگر سنسور سالم باشد مشکل موقتی است در غیر این صورت به تعمیرکار یخچال دوو مراجعه کنید.

کد خطا d1 یخچال دوو fr-660p

این کد خطا نشان دهنده ایراد در سنسور d1 است همچنین ممکن است دچار اتصال کوتاه در مدار شده باشد. سنسور محدودیت زمانی ۳۰ دقیقه ای دیفراست را کنترل می کند. سنسور دیفراست و اتصالات را چک کنید اگر سنسور سالم باشد خطا رفع می شود ولی اگر معیوب باشد نیاز به بررسی بیشتر توسط تکنسین دارد.

کد خطا dr یخچال دوو fr-660p

این کد خطا ایراد در میکروسوئیچ درب یخچال دوو را نشان می دهد. یعنی وقتی سنسور درب یخچال دچار ایراد شود نمایشگر این کد خطا را نشان می دهد.  با باز و بسته کردن مجدد درب اگر ایراد رفع شود خطا ظاهر شده روی صفحه نمایشگر نیز حذف می شود اما اگر رفع نشود باید نسبت به تعویض میکروسوئیچ اقدام کرد. در صورت تعویض میکروسوئیچ باید یخچال را به مدت ۵ دقیقه از برق بیرون بکشید.

کد خطا dF یخچال دوو fr-660p

این کد خطا ایراد در میکروسوئیچ درب یخچال فریزر دوو را نشان می دهد. وقتی سنسور درب فریزر یخچال دچار ایراد شود این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. مانند خطای قبلی باید درب فریزر را مجدد باز و بسته کنید تا خطا رفع شود اما اگر رفع نشد لازم است میکروسوئیچ درب فریزر تعویض شود.

کد خطا dH یخچال دوو fr-660p

این کد خطا ایراد در میکروسوئیچ هوم بار را نشان می دهد. همانند دو خطای قبلی درب هوم بار را باز و بسته کنید تا خطا رفع شود. اما اگر همچنان این کد خطا روی نمایشگر وجود داشت باید میکروسوئیچ هوم بار را عوض کنید. گاهی ممکن است ارور dh خود به خود روی نمایشگر ظاهر شود در این صورت باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

کد خطا C1 یخچال دوو fr-660p

هنگامی که یخچال عملکرد اشتباهی داشته باشد این کد خطا ظاهر می شود. به عبارت دیگر اگر کمپرسور یخچال بیشتر از ۳ ساعت کار کند دمای سنسور d به زیر ۵ درجه سانتی گراد می رسد. حال اگر از کارکرد موتور و کمپرسور جلوگیری شود در این صورت دمای سنسور d به حالت طبیعی بر میگردد و مشکل رفع می شود.

کد خطا F3 یخچال دوو fr-660p

این خطا مربوط به جریان برگشتی از دیفراست می باشد. اگر درب یخچال بیشتر از ۱ دقیقه باز بماند در این صورت  سنسور یخچال مانع عملکرد دیفراست می شود در نتیجه این کد خطا نمایش داده می شود. در صورتی که این باز ماندن درب ناشی از خطای انسانی نباشد احتمالا دیفراست دچار ایراد شده و باید تعویض شود.

کد خطا d2 یخچال دوو fr-660p

هنگامی که اپراتور یخچال بیش از حد یخ بزند در این صورت لازم است یخچال را به صورت دستی روی عملکرد دیفراست قرار دهید تا عملیات یخ زدایی را انجام دهد. در نتیجه این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود.

کد خطا E1 یخچال دوو fr-660p

اگر آبریز یا دیسپنسر یخچال دچار اب گرفتگی یا یخ زدگی شود نشان دهنده خرابی یکی از سنسور ها یا قطعات می باشد در نتیجه این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. برای رفع این کد خطا باید با تعمیر کار با تجربه یا نمایندگی دوو تماس بگیرید.

کد خطا E9 یخچال دوو fr-660p

این خطا مربوط به سنسور یخ ساز و نشان دهنده پر بودن مخزن است. باید یخ های اضافی را از مخزن خارج کنید تا خطا رفع شود.

انواع کد خطا های  یخچال دوو مدل FRS – ۳۳۱۵

کد خطا E2 یخچال دوو مدل frs-3315

در صورتی که سنسور فریزر دچار ایراد شود و یا اتصال کوتاه در مدار رخ دهد این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. باید سنسور فریزر و اتصالات آن را بررسی کنید. در صورتی که ایراد رفع نشد با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطا E4 یخچال دوو frs-3315

این کد خطا نشان دهنده ایراد در سنسور اپراتور دستگاه است همچنین در صورت قطع شدن جریان برق و یا اتصال کوتاه این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. سنسور اپراتور و اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید تا بتوانید مشکل را رفع کنید.

کد خطا E6 یخچال دوو frs-3315

در صورتی که فن یخچال فریزر دوو معیوب شود این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. ابتدا اتصالات برق مربوط به فن را چک کنید اگر سیم های برق فن دچار ایراد نشده باشد باید فن را از نظر مکانیکی بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض کنید.

کد خطا E7 یخچال دوو frs-3315

هنگامی که سرمایش یخچال دچار ایراد شود یعنی با افزایش کارکرد کمپرسور یخچال، باز هم دما به حد انتظار نمی رسد در این صورت این کد خطا ظاهر می شود. ممکن است ایراد مربوط به سطح گاز یخچال باشد.

کد خطا E9 یخچال دوو frs-3315

در صورتی که اختلالی در هیتر یا المنت اپراتور به وجود امده باشد این کد خطای یخچال دوو ظهور می کند. هیتر اپراتور و اتصالات آن را چک کنید تا بتوانید عیب یابی و رفع آن را به درستی انجام دهید.

کد خطا E10 یخچال دوو frs-3315

هنگامی که سنسور محیط بیرونی یخچال دوو دچار ایراد شود و یا اتصال کوتاه رخ دهد این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. پس سنسور بیرونی و اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید و با وصل کردن جریان برق و رفع اتصال کوتاه ایراد به وجود امده را رفع کنید.

کد خطا E11 یخچال دوو frs-3315

اگر فن کندانسور دچار ایراد شود و یا سیم کشی های متصل به آن قطع شود نمایشگر این کد خطای یخچال دوو را نشان می دهد. فن و سیم های متصل به آن را بررسی کنید و مشکل به وجود آمده را رفع کنید. شاید لازم باشد فن کندانسور را تعویض کنید.

کد خطا E12 یخچال دوو frs-3315

در صورت خرابی دمپر این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. وظیفه دریچه دمپر انتقال هوای سرد از فریزر به درون یخچال است. برای رفع این کد خطا دمپر را بررسی کنید.

کد خطا E13 یخچال دوو frs-3315

خرابی کمپرسور یا اتصالات برق مربوط به آن همچنین اتصال کوتاه در یخچال های دوو باعث ظاهر شدن این کد خطا می شود. کمپرسور و اتصالات را بررسی کنید. شاید لازم باشد آن را باز کرده و از نظر وجود اتصال کوتاه چک کنید. در صورت نیاز نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

کد خطا Ef یخچال دوو frs-3315

در صورت بروز هر گونه ایراد در سنسور Flow این کد خطا ظاهر می شود. در این صورت لازم است نسبت به تعویض این سنسور اقدام کرد. محل قرار گیری آن در قسمت داخل و بالای یخچال است.

کد خطا Et یخچال دوو frs-3315

در صورت خرابی سنسور تشخیص حالت تراز بودن نمایشگر این کد خطا را نشان می دهد. این کد خطا به ندرت ظاهر می شود.

کد خطای یخچال دوو مدل S13

کد خطا E01 یخچال دوو S13

در صورت خرابی سنسور یخچال این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. سنسور یخچال را چک کنید و ایرادات آن را رفع کنید.

کد خطا E02 یخچال دوو S13

در صورت خرابی سنسور فریزر این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. مانند خطای قبلی سنسور فریزر را چک کنید و ایرادات آن را رفع کنید.

کد خطا E03 یخچال دوو S13

خرابی سنسور اپراتور یخچال باعث بروز این کد خطا روی نمایشگر می شود. سنسور اپراتور را بررسی کنید و اتصالات آن را چک کنید. شاید لازم باشد سنسور را تعویض کنید.

کد خطا E04 یخچال دوو S13

در صورتی که سنسور اپراتور فریزر معیوب باشد این کد خطا ظاهر می شود. سنسور اپراتور و اتصالات آن را بررسی کنید و در صورت نیاز نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

کد خطا E07 یا E7 یخچال دوو S13

در صورتی که یخچال سرمایش ضعیفی داشته باشد، سطح گاز آن پایین آمده باشد و یا بیش از اندازه از آن استفاده شده باشد این کد خطا ظاهر می شود.

کد خطا E09 یخچال دوو S13

در صورتی که به خاطر فیلتر آب و یا به خاطر لوله کشی پشت یخچال ورودی آب به درستی صورت نگیرد این کد خطا ظاهر می شود. برای رفع این کد خطا لوله های ورودی آب را چک کنید.

انواع کد خطا های رایج یخچال دوو مدل S5 Ref & Frz

کد خطا F5 یخچال دوو S5 Ref & Frz

اگر سنسور یخچال دچار ایراد شود این کد خطا روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. سنسور و اتصالات آن را بررسی کنید.

کد خطا F6 یخچال دوو S5 Ref & Frz

خرابی سنسور اپراتور یخچال باعث بروز این کد خطا می شود. سنسور را بررسی کنید و در صورت نیاز نسبت به تعویض ان اقدام کنید.

کد خطا F3 یخچال دوو S5 Ref & Frz

در صورتی فن یخچال دوو دچار خرابی شود این کد خطا ظاهر می شود. فن و اتصالات برقی آن را بررسی کنید. شاید لازم باشد فن را تعویض کنید.

کد خطا F1 یخچال دوو S5 Ref & Frz

در صورتی که یخچال به اندازه کافی سرمایش نداشته باشد این کد خطا ظهور می کند.

کد خطا F2 یخچال دوو S5 Ref & Frz

اگر هیتر اوپراتور یخچال معیوب شود نمایشگر این کد خطا را نشان می دهد. هیتر و اتصالات را بررسی کنید.

کد خطا F4 یخچال دوو S5 Ref & Frz

در صورت خرابی فن کندانسور این کد خطا روی نمایشگر ظاهر می شود. فن و اتصالات را بررسی کنید و در صورت نیاز نسبت به تعویض ان اقدام کنید.

کد خطا DR OP یخچال دوو S5 Ref & Frz

معیوب شدن کلید درب یخچال باعث بروز این کد خطا می شود.

کد خطا F8 یخچال دوو S5 Ref & Frz

در صورتی که ارتباط بین برد نمایشگر و برد فرمان قطع شود این کد خطا ظاهر می شود.