تعمیر یخچال جنرال الکتریک (General Electric)؛ یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای هر کسی ممکن است به وجود آید خرابی یخچال فریزر یا خرابی ساید بای ساید می باشد که می تواند مشکلات زیادی از جمله فاسد شدن مواد غذایی و نبود آب خنک در یخچال اشاره کرد.

در اینجا شما را با نحوه تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک (GE) به صورت کامل آشنا می کنیم.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک General Electric

تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک

تکنیسین های متخصص تعمیر یخچال جنرال الکتریک در سریعترین زمان ممکن و کمتر از یک ساعت مشکل یخچال فریزر یا ساید بای ساید جنرال الکتریک شما پیدا و رفع خواهند کرد .

تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک(GE)

یکی از بهترین برندهای یخچال های آمریکایی در ایران، برند معتبر جنرال الکتریک می باشد که به خاطر وجود کیفیت بالا در محصولات یخچال و همچنین ساید بای سایدهای جنرال الکتریک، این برند می تواند یکی از اولین انتخاب هایی می باشد که شما برای خرید یخچال یا ساید بای ساید می توانید مدنظر داشته باشید.

یکی از متداول ترین مشکلاتی که برای یخچال های جنرال الکتریک به وجود می آید، خرابی برد الکترونیکی می باشد.

ارورهای یخچال جنرال الکتریک

ارور یخچال جنرال الکتریک

ارور یخچال جنرال الکتریک  . ما تمام ارورهای یخچال جنرال الکتریک را برای شما آماده کرده ایم. کافی است این صفحه را با خاطر داشته باشید. چون تمام ارورهای یخچال جنرال الکتریک در این صفحه قرار می گیرند.

تعمیرات تمام مدل های یخچال جنرال الکتریک

 • مدل فرنچ دُر (درب فرانسوی)
 • مدل ساید بای ساید
 • مدل فریزر بالا
 • مدل فریزر پایین
 • مدل تک درب معمولی

راهنما تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک

بی شک خرابی یخچال فریزر جنرال الکتریک یکی از بزرگترین مشکل ممکن در زندگی روزمره خانواده ای می باشد که یخچال جنرال الکتریک دارند. چون بدون یخچال فریزر مواد غذایی در کمتر از چند ساعت ممکن است فاسد شود و همچنن بدون یخچال خبری هم از آب خنک نمی باشد.

هزینه تعمیرات یخچال جنرال الکتریک چگونه می باشد؟

هزینه تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

تمامی هزینه ها قبل از تعمیر و بعد از مرحله شناسایی عیب به مشتری اعلام می شود و در صورت تمایل کار تعمیر و سرویس یخچال جنرال الکتریک صورت می گیرد.

شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک

شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک

زمانی که یخچال جنرال الکتریک کم کم سرمای خود را از دست می دهد و دمای یخچال و فریزر بالا می رود دلایل زیادی برای این مشکل وجود دارد.

یکی از عامل های اصلی کمبود سرمای یخچال GE، کمبود گاز دستگاه می باشد. در این مواقع لازم است که از خدمات شارژ گاز یخچال جنرال الکتریک استفاده گردد.

بعد از شارژ گاز به مدت ۱۲ ساعت الی ۱۵ ساعت ممکن است یخچال یکسره کار کند اما سپس به صورت عادی کار می کند و سرمای یخچال را به دست می آورد.

تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک

تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک

یکی از رایج ترین مدل های یخچال جنرال الکتریک در ایران، مدل ساید بای ساید جنرال الکتریک می باشد. ساید بای سایدهای جنرال الکتریک دارای نهایت قدرت و کیفیت کاراریی می باشند.

لازم به ذکر می باشد که تمام مراحل تعمیرات ساید بای ساید یخچال جنرال الکتریک در محل و منزل می باشد و هرگز برای تعمیرات یخچال شما جابجا نمی شود.

تعمیرات درب یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک

تعمیر درب یخچال جنرال الکتریک

یخچال فریزرها و ساید بای ساید جنرال الکتریک به خاطر علت هایی زیادی از جمله پوسیدگی، زنگ زدگی و فرو رفتگی نیاز به تعمیرات دارند.

اگر درب یخچال فریزر و ساید بای ساید شما هم دچار چنین مشکلی شده است بی شک مقاله جذاب و کاربردی تعمیر درب یخچال جنرال الکتریک مشکل شما را برطرف می نماید.

تعویض فیلترهای آب یخچال جنرال الکتریک

یخچال های ساید بای ساید دارای فیلتر آب می باشند تا آب را از یک صافی دقیق رد کنند که باعث می شود آب تمیز به یخساز و دیسپنسر برسد.

به این صافی فیلتر آب گفته می شود. در یخچال‌های General Electric دو نوع فیلتر آب وجود دارد:

 • فیلتر درونی
 • فیلتر بیرونی

اگر به صورت مستمر و دائم از یخساز و یا دیسپسنر( آب ریز ) یخچال خود استفاده می کنید لازم است هر ۶ ماه یکبار نسبت به تعویض فیلترهای آب یخچال اقدام کنید.

عدم تعویض فیلترهای یخچال باعث می شود که علاوه بر عدم یخسازی در یخساز، دیسپنسر یا آبریز هم آب را ضعیف به داخل لیوان بریزد.

چگونه متوجه زمان تعویض فیلترها شویم؟

در یخچال های ساید بای ساید جنرال الکتریک آمریکایی (یخچال جنرال الکتریک ساخت کجاست؟) بر روی نمایشگر آن علامتی وجود دارد که وقتی زمان تعویض فیلترها برسد به صورت قرمز یا چشمک زن در می آید.

تعویض فیلترهای آب یخچال جنرال الکتریک
فیلتر آب یخچال جنرال الکتریک

برد الکترونیکی یخچال جنرال الکتریک

برد یخچال جنرال الکتریک در کجا قرار دارد؟

یخچال های جدید جنرال الکتریک یا جنرال پروفایل، به جای ترموستات از برد الکترونیکی استفاده می کنند. برد الکترونیکی خیلی پیشرفته‌تر و امکانات زیادی به یخچال می دهد.

ترموستات تنها می تواند دمای یخچال را تنظیم کند. در حالی که برد الکترونیکی یا Main Board بررسی سنسورها و خطایابی سیستم را نیز انجام می دهد.

برد الکترونیکی یخچال General Electric در پشت یخچال قرار دارد. برای باز کردن برد الکترونیکی به پیچ گوشتی ۴ سو احتیاج است. البته اگر آشنایی با برد الکترونیکی ندارد آن را باز نکنید و این کار را به تکنیسین نمایندگی یخچال جنرال الکتریک بسپارید.

علائم خرابی برد یخچال پروفایل

اگر برد یخچال پروفایل یا جنرال الکتریک مشکل داشته باشد و در حدی سالم باشد که قابلیت نمایش کد خطا یا ارور داشته باشد، بر روی نمایشگر یخچال ارور HRS نمایش داده می شود.

زمانی که ارور HRS نمایش داده شد یعنی مشکل از برد اصلی یخچال می باشد و حتما باید بررسی شود.

در این حالت لازم است قبل از هرکاری یخچال را خاموش نموده و از برق بیرون کشیده و سپس با شماره ۲۲۰۹۲۳۸۱ – ۰۲۱ تماس بگیرید.

اگر یخچال را از برق بیرون نکشید ممکن است برد اصلی یخچال خیلی بیشتر آسیب ببیند و هزینه تعمیر آن به شدت بالا برود.

فن موتور یا کمپرسور یخچال جنرال الکتریک

فن کمپرسور

در کنار موتور یا کمپرسور یخچال، یک فن (Fan) وجود دارد که وظیفه خنک سازی سرد کنندگی موتور یخچال را بر عهده دارد.

فن کمپرسور زمانی که خراب یا معیوب شود باعث داغ شدن موتور یخچال می شود. داغ شدن موتور یخچال و عدم خنک سازی آن خیلی سریع منجبر به سوختن موتور می شود. زمانی که موتور بسوزد راهی جز تعویض آن وجود ندارد.

به همین دلیل فن کمپرسور باید همیشه موقع استارت یا شروع به کار موتور به صورت اتوماتیک روشن شود. اگر فن اصلا روشن نشود حتما برای حل مشکل باید با نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید.

تعمیرات پوسیدگی درب یخچال پروفایل

پوسیدگی درب یخچال

پوسیدگی درب یخچال های پروفایل یا جنرال الکتریک پروفایل، جزو مواردی می باشد که تنها در حیطه کاری شرکت می باشد. تعمیرات پوسیدگی درب یخچال فریزر و حتی ساید بای ساید و یخچال های دوقلو آمریکایی در کارگاه ویژه و تخصصی انجام می شود.

پوسیدگی درب یا بدنه یخچال یکی از بدترین مشکلاتی می باشد که زیبایی و شیک بودن یخچال را از آن می گیرد.

زمانی که درب یا هر نقطه ای از یخچال پوسیده شود به مرور زمان پوسیدگی قسمت های زیادی از درب را نیز در بر می گیرد. به همین دلیل اگر مشکل سریع برطرف نشود ممکن است حتی باعث تعویض درب گردد.

تعمیرات پوسیدگی و حتی تعمیرات زنگ زدگی درب و بدنه یخچال آمریکایی پروفایل (جنرال الکتریک) در کارگاه ویژه و تخصصی انجام می شود.

آیا زنگ زدگی درب یخچال جنرال الکتریک قابل تعمیر است؟

بله. زنگ زدگی درب یخچال جنرال الکتریک یا جنرال پروفایل قابل تعمیر است. اما متاسفانه اغلب شرکت های تعمیرات یخچال راهی جز تعویض درب برای مشتری اعلام نمی کنند.

علت زنگ زدگی درب یخچال جنرال پروفایل چیست؟

رفع و تعمیر زنگ زدگی درب های یخچال SAMSUNG

از اصلی ترین دلایل زنگ زدگی یا پوسیدگی درب یخچال GE می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مرطورب بودن محل یخچال
 • عدم رعایت نظافت و تمیزی یخچال
 • ریختن آب دیسپنسر یا آبریز
 • خیس کردن درب و عدم خشک کردن آن

عدم رعایت موارد بالا به مرور زمان و تقریبا طی ۲ سال باعث زنگ زدگی درب یخچال خواهد شد. پیشنهاد می کنیم که حتما همیشه رطوبت های موجود بر روی درب یخچال، که اغلب شبیه شبنم آب می باشد را با یک دستمال خشک پاک کنید.

اگر از آبریزر یا دیسپنسر یخچال آب چکه می کند و بعد از ریختن آب هنوز قطره هایی از آب می ریزد، حتما نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. زیرا علاوه بر هدر دادن آب، سبب می شود که به مرور زمان پوسیدگی یا زنگ زدگی بر روی درب ایجاد شود.

سرما نداشتن یخچال جنرال الکتریک پروفایل

سرما نداشتن یخچال از جمله مواردی است که لازم است در سریع ترین زمان ممکن برطرف شود. عدم رفع سریع این مشکل باعث می شود که اگر موتور سالم باشد، موتور یا کمپرسور نیز معیوب گردد.

علت سرما نداشتن یخچال GE Profile ممکن است به خاطر یکی از دلایل زیر باشد:

 • خرابی موتور یا کمپرسور یخچال
 • مشکل در گاز یخچال
 • خرابی فن ها
 • خرابی یکی از قطعات دیفراست
 • خرابی لاستیک دور درب
 • خرابی برد الکترونیکی اصلی
 • عدم تنظیم صحیح دمای یخچال

خرابی قطعات دیفراست چگونه باعث عدم سرما سازی در یخچال می شود؟

خرابی قطعات دیفراست چگونه باعث عدم سرما سازی در یخچال می شود؟

منظور از قطعات دیفراست یکی از قطعات زیر می باشد:

 • اواپراتور
 • هیتر یا المنت
 • ترموفیوز
 • ترمودیسک
 • تایمر دیفراست
 • فن اواپراتور

در صورتی که هر یک از قطعات بالا معیوب شود باعث می شود که اواپراتور یخ بزند و برفک های زیادی بر روی سطح آن جمع گردد. این مشکل باعث می شود سرمایی که تولید می شود به داخل یخچال نرسد و تنها اواپراتور بیشتر یخ بزند.

اگر مشکل به خاطر این موضوع باشد باید تمام قطعات دیفراست تک به تک با اهم متر تست و بررسی شود. بعد از پیدا شدن قطعه معیوب بهتر است قطعه معیوب جایگزین شود تا مشکل برطرف گردد.

قسمت دیفراست یخچال در کجا قرار دارد؟

در داخل یخچال و در زیر یک کاور پلاستیکی قطعات و سیستم دیفراست قرار دارد. سیستم دیفراست یا سیستم یخ زدایی باعث می شود که یخچال برفک نگیرد. اگر حتی یکی از این قطعات معیوب گردد سیستم یا چرخه دیفراست کارایی خود را از دست خواهد داد.

قیمت و هزینه قطعات دیفراست یخچال جنرال الکتریک

قیمت و هزینه قطعات دیفراست یخچال

در مورد این موضوع لازم به ذکر است که قیمت قطعات دیفراست بستگی به جنس دست ۱،۲،۳ دارد. جنس اصل و دست اول قیمت بیشتری نسبت به موارد مشابه دارد.